Προγράμματα

panousis

Σχολικός εκφοβισμός

Την Τετάρτη 3 Απριλίου , το σχολείο μας επισκέφτηκε το επιστημονικό προσωπικό του Κέντρου Υγείας Θεσπρωτικού  στα πλαίσια της «Ανάπτυξης – Υλοποίησης από το Υπουργείο Υγείας δράσεων και παρεμβάσεων ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης του μαθητικού πληθυσμού στο πλαίσιο Αγωγής Υγείας σε Εθνικό επίπεδο από Μονάδες Υγείας αρμοδιότητας 6ης Υγειονομικής Περιφέρειας για το σχολικό έτος 2023-2024». Συγκεκριμένα , υλοποιήθηκε το πρόγραμμα <<Σχολικός Εκφοβισμός >> και για τις 3 τάξεις του σχολείου.  Οι μαθητές παρακολουθήσαν με ενδιαφέρον την παρουσίαση , συμμετείχαν σε βιωματικό παιχνίδι και έθεσαν τις ερωτήσεις και τους προβληματισμούς τους.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων ευχαριστεί θερμά  για την υλοποίηση της δράσης .