anakoinwsi
Ανακοινώσεις

Εγγραφές μαθητών/τριών. Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-Εγγραφές για το σχολικό έτος 2024-2025

Eνόψει της ηλεκτρονικής εγγραφής των μαθητών της Γ΄ Γυμνασίου στην επόμενη σχολική βαθμίδα ιδιαίτερη προσοχή  θα πρέπει να δοθεί  στην  συμπλήρωση των υπευθύνων δηλώσεων  και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία και οι δύο υπεύθυνες δηλώσεις  να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 22-04-2024, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω Gov.gr . Αυτό μπορεί να γίνει επίσης και σε ΚΕΠ όσο και σε λογιστή για όσους αντιμετωπίζουν δυσκολίες.

Επισημαίνεται ότι στις δύο υπεύθυνες δηλώσεις  θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.

Για τη συμπλήρωση των υπεύθυνων δηλώσεων και την προετοιμασία της διαδικασίας ηλεκτρονικής εγγραφής των μαθητών στην επόμενη σχολική βαθμίδα οι γονείς θα ακολουθήσουν  τις οδηγίες που περιλαμβάνονται στην παρακάτω επιστολή.

Σύνδεσμος για έκδοση Υπεύθυνης Δήλωσης μέσω GOV